Iki marso ir atgal – tik 74km!

Gegužės 28 dieną Naujosios Akmenės rajone įvyks Lietuvoje dar nematyto formato 74 km vieno rato kalnų dviračių (MTB) maratonas. „Eternit MTB maratonas ir dviračių šventei 2017“ startas bus duotas pačioje N. Akmenės miesto savivaldybės aikštėje.

Per karjerus – kaip Marso kanjonuose

Ilgiausia maratono trasa išskirtinė tuo, kad per 74 km dalyviams teks pravažiuoti per du karjerus, o dar vienas bus pašonėje.  Pirmasis šalia kurio pravažiuos dviratininkai, yra išsiskiria savo aukštais šlaitais – Menčių klinčių karjeras. Toliau dalyvių lauks antrasis išbandymas – Šaltiškių molio karjeras.

„Į jį įvažiuosime nuo pat karjero pradžios ir suksime net du kilometrus. Dalyviai važiuodami galės apžiūrėti bene visą karjerą. Jis atrodo išties įspūdingai – oranžiniai kalnai leis pasijusti tarsi marso kanjonuose“, – pasakojo Kalnų dviračių (MTB) sporto federacijos vadovas Lukas Donelaitis. Tiesa, šią specifinę vietovę trasoje galės išvysti tik ilgiausią distanciją pasirinkę dalyviai.

Paskutinysis darinys, iš kurio atviruoju būdu yra kasinėjamos naudingosios iškasenos bus Karpėnų klinčių karjeras. „Jame dalyviai važiuos beveik 4 kilometrus įspūdingais daugiau nei 14m aukščio karjerų šlaitais, bei galės pamatyti net 750 tonų svorio ekskavatorius“, – savo įspūdžiais iš unikalios vietovės dalinosi trasos sudarytojas L. Donelaitis.

Sirgalių laukia ir pramogos

Maratonas yra pavadintas ir dviračių švente ne veltui. Šventinę atmosferą kurs specialus renginys dalyviams ir jų artimiesiems varžybų miestelyje. Renginio metu Naujosios Akmenės savivaldybės aikštėje bus įrengta scena kur gros DJ, o vaikams bus įrengta atskira žaidimų aikštelė – batutai ir šokdynės.

„Mažieji galės varžytis ne tik specialiame vaikų važiavime, taip pat jų lauks nemokamos pramogos – pripučiami batutai ir netoliese esanti vaikų žaidimų aikštelė. Čia atvykę vaikai galės linksmai praleisti laiką. Tikime, jog pamažu pažindinant vaikus su dviračių sportu ir tai darant iš pramogos pusės, jie taip pat ateityje prisijungs prie dviratininkų būrio“, – patikino Kalnų dviračių (MTB) sporto federacijos rinkodaros vadovė Jurgita Makselytė.

Naujosios Akmenės ir aplinkinių rajonų gyventojų laukia speciali 15 km distancija, kurią gali įveikti kiekvienas. Jos pagrindinis akcentas bus Karpėnų karjeras: „Gali būti, kad net ne visi vietiniai gyventojai apsilankė po įdomiausias savo apylinkes su dviračiu“, – sakė L. Donelaitis. Kiekvienas dalyvis iš varžybų turės prisiminimą – įveikęs distanciją gaus atminimo medalį.

Vienas iš renginio iniciatorių „Eternit Baltic“ marketingo specialistas Vytautas Miniotas tikina, kad dėl unikalaus rajono, tai bus išskirtinės kalnų dviračių varžybos: „Mūsų rajonas turi neįtikėtiną kraštovaizdį, vien ko vertos Kamanos. Kalnų dviračių turnyrui rajonas gali suteikti tai, ko neįmanoma gauti niekur kitur Lietuvoje. Galimybė vienoje trasoje pravažiuoti pro smėlio, žvyro, klinčių ir molio karjerus, yra dar negirdėta. Taigi parodysime gal ir ne visai Lietuvai, bet bent jau daliai jos, kad Akmenės rajonas yra unikalus ir galintis nustebinti“.