MTBF KALNŲ DVIRAČIŲ STOVYKLOS TENERIFĖJE

Šiais metais Kalnų dviračių (MTB) sporto federacija pradeda organizuoti kalnų dviračių stovyklas užsienyje. Taip norima paskatinti dviračių mėgėjus atrasti ir pažinti naujas vietoves dviračiu, patirti tai, ko Lietuva stokoja dėl savo geografinės padėties.

Metų pradžioje kviečiame aplankyti Kanarus, Tenerifės salą. Ši sala vadinama dviratininkų rojumi. Nesibaigiantys pakilimai ir nusileidimai, pustuščiai atokesni serpantinų keliukai su atsiveriančiais pasakiškais vaizdais. Taip pat, šios salos unikalumas, dėl kurio čia važiuoja profesionalūs sportininkais treniruotis – vos per kelias valandas galima sukilti nuo jūros lygio (0 m.) iki 2350 m. prie Teidės kalno viršūnės.

Kasdien pasiūlysime vis kitą maršrutą, į kiekvienos dienos starto vietą užvešime autobusiuku. Per Tavo laiką saloje siūlysime pasivažinėti visose salos pusėse: Šiaurėje, kur nuostabi žalia augmenija; salos centre aplink Teidę; pietuose leistis net kelias valandas nuo ugnikalnio iki vandenyno, lėkti nuostabiais Tenerifės miesteliais ir serpantinais; išbandyti vietinių varžybų trasą.

Stovyklos kaina: nuo 400 eur.:
🚲 2017 03 02 – 03 08 dienomis. 7 dienos. Kaina: 400 eur.
🚲 2017 03 08 – 03 15 dienomis. 8 dienos. Kaina: 450 eur.
🚲 2017 03 16 – 03 23 dienomis. 8 dienos. Kaina: 450 eur.

 

Stovyklų dienų aprašymas:

Pirma diena: Las Raices

 • Distancija: 53 km.
 • Sukilimas: 1152 m.
 • Maksimalus aukštis: 1741m.
 • Minimalus aukštis: 927 m.
 • Laikas: apie 5 val. su sustojimais pailsėti, nusifotografuoti.

10 val. išvažiuojame autobusiuku salos Šiaurės link. Po beveik 1 val. važiavimo pasieksime Las Raices rekreacinę zoną, nuo kurios pradėsime dienos mynimą. Šis maršrutas yra labai populiarus tarp vietinių ir atvykstančių į šią salą važinėtis dviračiais.

Startuosime 1087 m. aukštyje. Pirmus 18 km. palengva kilsime į viršų serpantinais ir miško keliais, aukščiausia vieta: 1739 m. Po to daugiau, nei 15 km. leisimės nuokalne į  929 m. virš jūros lygio. Likusią dalį kilsime ir leisimės apie 15 km. iki pat stovyklavietės.

las raices 53 km 5 diena

IMG_0799

Antra diena: Bicistar MTB maratono trasa

 • Distancija: 62 km.
 • Sukilimas: 1517 m.
 • Maksimalus aukštis: 1617 m.
 • Minimalus aukštis: 1041 m.
 • Laikas: apie 5 val. su sustojimais pailsėti, nusifotografuoti.

Antrąja dieną pasiūlysime apvažiuoti vietinių Tenerifės varžybų trasą. Galėsite palyginti, kuo ji skiriasi nuo mums įprastų maratonų. Tai vienos pirmųjų sezono varžybų Kanaruose. Į jas susirenka per 200 dalyvių iš Tenerifės ir aplinkinių Kanarų salų.

10 val. ryto autobusiuku pajudame iš namų į 1200 m. aukštyje esantį nedidelį miestelį La Orotava. Jame pradėsime dienos važiavimą dviračiais. Šios dienos trasa drieksis dvivėžiais miško takeliais ir nesibaigiančiais serpantinais. Įveiksime visą maratono 62 km. distanciją, (kurią esant pageidavimams galime trumpinti). Trasoje lauks ilgi pakilimai ir dar ilgesni nusileidimai, važiavimas serpantinais, nuo kurių atsiveria pasakiški salos vaizdai. Kadangi šį kartą mes nedalyvausime varžybose, bet kada galėsime sustoti pasistiprinti ir pasigrožėti Kanarų gamta.

Beje, pravažiavus maratono trasą, norintys galės savarankiškai dviračiais leistis iki Puerto de la Cruz, apie 20 min. asfaltuotais miestelių keliais.

bicistar 62 mtb

Trečia diena: Vuelta el Teide.

 • Distancija: 73 km.
 • Sukilimas: 1662 m.
 • Maksimalus aukštis: 2375 m.
 • Minimalus aukštis: 1525 m.
 • Laikas: apie 6 val. su sustojimais pailsėti, nusifotografuoti.

10 val. ryto pajudėsime autobusiuku iš namų Teidės link. Važiuosime apie valandą laiko, daugiau, nei pusę – serpantinais į Teidės kalną. Pakeliui sustosime pasigrožėti nuostabiais vaizdais ir nusifotografuoti.

Važiavimą dviračiais pradėsime 2093 m. aukštyje. Pirmuosius 35 km. važiuosime asfaltu, suksime lanką aplink ugnikalnio viršūnę. Vos už 9 km. nuo starto pasieksime aukščiausią dienos tašką, 2375 m., Teidės viršūnės papėdėje. Didžioji dalis kelio bus nusileidimas geros kokybės asfaltu. Važiuojant galima bus grožėtis įspūdingu Teidės ugnikalniu, vulkaninės kilmės gamta, augalais ir uolomis. Pravažiuosime profesionalių dviratininkų pamėgtą viešbutį, kuriame jie apsistoja atvykę čia ruoštis varžyboms.

Pravažiavę 35 km. suksime į žvyrkelį, pakeliui sustosime užkąsti ir nusifotografuoti Teidės ugnikalnio fone. Kelias tęsis uolomis apsuptais laukais, po to mišku. Didžiąją kelio dalį sudarys lengvai pravažiuojami dvivėžiai keliukai, nuo kurių atsiveria pasakiški Kanarų vaizdai. Nuvažiavę 53 km. nuo starto, pasieksime žemiausią pasivažinėjimo tašką, 1525 m.

Apvažiavus Teidę, likus keliems km. iki finišo įsuksime vėl į asfaltą ir įveiksime likusius 2 km. Po to susikrausime dviračius atgal į autobusiuką ir važiuosime žemyn link vandenyno vakarieniauti į miestą.

Esant pageidavimams trasą galima koreguoti: apsuktume ne pilną ratą aplink ugnikalnį, o pasuktume mišku žemyn link namų. Gautųsi daugiau nusileidimų ir mažiau pakilimų.

sukilimas teide

IMG_0721

Ketvirta diena: La Caldera

 • Distancija: 45 km.
 • Sukilimas: 672 m.
 • Maksimalus aukštis: 1486 m.
 • Minimalus aukštis: 1126 m.
 • Laikas: apie 5 val. su sustojimais pailsėti, nusifotografuoti.

10 val. autobusiuku pajudėsime iš namų miškų link itin stačiais vietiniais keliais, sukilsime beveik 1000 metrų per 20 minučių!

Važiuosime vietiniais miškais ir serpantinais, apžiūrėsime kur treniruojasi vietiniai. Pradėsime 1219 m. aukštyje. 24 km. kilsime ir leisimės grožėdamiesi salos vaizdais ir tolumoje esančiu vandenynu, kol pasieksime aukščiausią dienos tašką, 1486 m. virš jūros lygio. Tuomet lauks greitas 3 km. ilgio nusileidimas, o po valandos dar vienas, tik dar smagesnis, o neužilgo ir mūsų automobilis.

Tie, kuriems neužteks dienos įspūdžių, galės pratęsti važiavimą 30 min. asfaltuotu nusileidimu iki Puerto de la Cruz miestelio, kuriame atstatysime prarastas jėgas ir dalinsimės dienos įspūdžiais.

la caldera

Penkta diena: El Lagar į Vakarus

 • Distancija: 48 km.
 • Sukilimas: 950 m.
 • Maksimalus aukštis: 1424 m.
 • Minimalus aukštis: 1012 m.
 • Laikas: apie 5 val. su sustojimais pailsėti, nusifotografuoti.

10 val. autobusiuku kylame į virš mūsų namų esantį kalną. Per 20 minučių sukilsime net 1000 metrų! Sustojame ir ruošiamės El Lagar stovyklavietėje, esančioje 1033 m. aukštyje. Važiuojame dviračių ir jojikų takais į Vakarus.

Važiuodami palengva kylame 10 km. ir grožimės Kanarų miškais, serpantinais, nuo kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į salą ir vandenyną. Po to dar tiek pat važiuojame lengva nuokalne iki tolimiausios trasos vietos, riedame vulkaninės kilmės gruntu. Darome kilpą ir kylame į neilgą kalną stovyklavietes link. Tuomet net 5 km. leidžiamės į žemiausią trasos tašką, 1012 m. Tuomet pakylame ir likusią trasos dalį leidžiamės iki pat El Lagar stovyklavietės. Tuomet galėsite rinktis, leistis su autobusiuku žemyn namo, ar važiuoti pačiam su dviračiu, apie 30 minučių asfaltuotais itin stačiais nusileidimais kertant keletą vietinių miestelių.

el lagar y vakarus 6 diena

IMG_0805

Šešta diena: Vilaflor – San Isidro

 • Distancija: 42 km.
 • Sukilimas: 919 m.
 • Maksimalus aukštis: 2149 m.
 • Minimalus aukštis: 221 m.
 • Laikas: apie 5:30 val. su sustojimais pailsėti, nusifotografuoti.

Paskutinės dienos saloje maršrutas. Nesudėtingas, tačiau itin įdomus ir ne varginantis. Kilsime tik 919 m., užtat leisimės net 2785 m.!

10 val. susidėję daiktus pajudame į paskutinę trasą. Važiuosime Vuelta de Teide keliu palei Teidės viršūnę. Tai bene pats įspūdingiausias maršrutas Tenerifėje važiuojant automobiliu.

Startuojame 2043 m. aukštyje. Pirmus 9 km. riedame asfaltu. Paskui palengva, visus likusius 50 km. leidžiamės nuokalne retkarčiais užriedėdami į vieną kitą nesudėtingą kalniuką. Pakeliui bent kelis kartus sustosime pailsėti ir užkąsti, nusifotografuoti, bei atvėsinti dviračio stabdžius. Dieną užbaigsime vakarieniaudami piečiausiame Tenerifės taške prie vandenyno.

x diena 56 km pietus

IMG_0804

Stovyklų datos: šiais metais stovyklas Tenerifėje organizuojame Vasario – kovo mėnesiais. Saloje šilta, šviečia saulė, oras puikus. Apačioje išrinkome geriausias stovykloms datas. Viskas parinkta pagal geriausios kainos skrydžių pasiūlymus:

 

1. Stovykla:

Data: 2017 03 02 – 03 08 dienomis

Kovo 2 dieną ankstyvas skrydis iš Vilniaus į Tenerifę su vienu persėdimu. Vėlai vakare Tu jau salos pietinėje dalyje. Automobiliu serpantinais važiuojame iki namų.

3-7 dienomis važiuojame su dviračiais iš anksto pasirinktomis aukščiau aprašytomis trasomis po salą. Esant norui, su automobiliu apžiūrime vietinius miestelius.

Kovo 8 dieną per pietus skrydis namo.

2. Stovykla:

Data: 2017 03 08 – 03 15 dienomis. 

Kovo 8 dieną po pietų skrydis iš Vilniaus į Tenerifę su vienu persėdimu. Vėlai vakare Tu jau salos pietinėje dalyje. Automobiliu serpantinais važiuojame iki namų.

9-14 dienomis važiuojame su dviračiais iš anksto pasirinktomis aukščiau aprašytomis trasomis po salą. Esant norui, su automobiliu apžiūrime vietinius miestelius.

Kovo 15 dieną per pietus skrydis namo.

3. Stovykla:

Data: 2017 03 16 – 03 23 dienomis. 

Kovo 16 dieną ankstyvas skrydis iš Vilniaus į Tenerifę su vienu persėdimu. Po pietų Tu jau salos pietinėje dalyje. Automobiliu serpantinais važiuojame iki namų. Kadangi dar likę dienos, pakeliui galime apžiūrėti salą.

17-22 dienomis važiuojame su dviračiais iš anksto pasirinktomis aukščiau aprašytomis trasomis po salą. Esant norui, su automobiliu apžiūrime vietinius miestelius.

Kovo 23 dieną per pietus skrydis namo.

Į kainą įskaičiuota:

 • 6/7 naktys dideliame name vos 300 m. nuo Atlanto vandenyno su vaizdu į kalnus,
 • Pusryčiai, užkraunantys energijos,
 • Suplanuoti įspūdingi maršrutai visoms 6 dienoms (ir daugiau!, galimybė koreguoti),
 • Gidas, kuris mins kartu visas dienas ir parodys geriausius trail’us,
 • Nuvežimas automobiliu iki suplanuotų trasų visomis dienomis.
 • Nuvežimas ir atvežimas iš / į Oro uostą (dviračių gabenimas).

***Bonus points:

 • Vakariniai vandenyno masažai,
 • After holiday video,
 • Pagalba surandant pigiausius lėktuvų bilietus,
 • Padedame išsinuomoti dviratį saloje!

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai (120-250 eur į abi puses),
 • Dviračio gabenimas lėktuvu / dviračių nuoma.

Stovyklos kaina: nuo 400 eur.:
🚲 2017 03 02 – 03 08 dienomis. 7 dienos. Kaina: 400 eur.
🚲 2017 03 08 – 03 15 dienomis. 8 dienos. Kaina: 450 eur.
🚲 2017 03 16 – 03 23 dienomis. 8 dienos. Kaina: 450 eur.

Susidomėjusius kviečiame kreiptis į Luką Donelaitį el. paštu: lukas@cycligo.com arba susiekti Kalnų dviračių (MTB) sporto federacijos Facebook paskyroje asmenine žinute.

IMG_1051IMG_0800

Palikti komentarą