MTBF ŽIEMOS KROSAS IR LIETUVOS ŽIEMOS DVIRAČIŲ ČEMPIONATAS 2017

Vasario 19 dieną Vilniuje įvyks jau dešimtasis Kalnų dviračių (MTB) sporto federacijos organizuojamas Žiemos krosas. Simboliška, tačiau šįmet turime naujieną – Lietuvos žiemos dviračių čempionatą. Tai bus dvejos varžybos vienoje vietoje!

Pirmos, tai tradicinis MTBF Žiemos krosas, kurio metu jėgas ant sniego išbandys žiemos nebijantys dviejų ratų  mėgėjai. Trasą organizatoriai parengė nesunkią, įveikiamą kiekvienam dalyviui. Nebus daug stačių įkalnių, tačiau netruks įdomių vienvėžių techniškų ruožų, kur reikės pademonstruoti savo dviračio valdymo įgūdžius.

Antrosios, tai Lietuvos žiemos dviračių čempionatas. Jame galės dalyvauti dviratininkai, turintys ne siauresnes, nei 3 colių dviračio padangas. Sekame pasaulio dviračių naujienas, žinome, kas šiuo metu ant bangos. Jau keletą metų daugelis didžiųjų dviračių gamintojų savo vartotojams siūlo keletą naujų kalnų dviračių rūšių: Fat Bike tipo dviračius, turinčius 4-4,8 colių padangas ir dviračius, kurie turi vos platesnes padangas, nei standartiniai kalnų dviračiai: 27+ ir 29+. Tai dviračiai, riedantys su 2,8-3 colių padangomis. Šie dviračiai pasaulyje vis populiarėja, ne išimtis ir Lietuva. Dėl savo klimato sąlygų, dažnai turime purviną ir šlapią rudenį, bei šaltą ir dažnai sniegingą žiemą. Šie dviračiai palengvina važiavimą šiuo laikotarpiu: plačios padangos puikiai tinka važiuoti purvinais ruožais, įveikti sniegynus, smėlio kupinus paplūdimius.  Matome, kad žiemą ir rudenį vis daugiau tokio tipo dviračių išrieda į mūsų gatves, todėl dar pernai nusprendėme mūsų Žiemos krose sukurti jiems atskirą grupę. O jau šiais metais, kartu su Lietuvos dviračių sporto federacija,  organizuojame oficialų „storųjų“ dviračių Lietuvos čempionatą, kurio metu bus galimybė tapti pačiu tikriausiu Lietuvos žiemos dviračių čempionu ir apsivilkti Lietuvos čempiono marškinėlius. Visai tokius pat, kokius turi iškovoję mūsų stipriausi Lietuvos dviratininkai kaip I. Konovalovas, G. Bagdonas, R. Navardauskas ir kiti.

Varžybų vieta – Tapelių ežero pagrindinė poilsiavietė. Iki varžybų centro galima privažiuoti automobiliu, ar autobusu, yra erdvus parkingas. Varžybų trasa drieksis aplink Tapelių ežerą. Trasos vieno rato distancija – 4 km. Varžybų dalyviai, priklausomai nuo jų amžiaus grupės, turės įveikti 4-6 ratus.

Tikimės, kad vasario antroje pusėje sniegas išsilaikys ir sudarys sąlygas pasivaržyti žiemiškoje trasoje. Dvejojantiems, ar verta atvažiuoti ir dalyvauti, turime tik vieną atsakymą: TAIP, verta! Trasa įveikiama kiekvienam dalyviui, taigi kviečiame atvykti visus  norinčius. Būtina apranga, atitinkanti to laiko oro sąlygas ir tinkama nuotaika! Po varžybų Kalnų dviračių (MTB) federacija visus vaišins karšta arbata ir pyragais.

Trasa:

  • vieno rato distancija: 4 km.,
  • vyrauja dvivėžiai ir vienvėžiai miško takeliai,

Amžiaus grupės:

  • FAT: visi turintys dviračius su ne siauresnėmis, nei 3 colių padangomis.
  • V-elite: vyrai, 1999 m. ir vyresni,
  • M-elite: moterys, 1999 m. ir vyresnės,
  • M-18: merginos 2000 m. ir jaunesnės,
  • V-18: vaikinai 2000 m. ir jaunesni,
  • V-30: vyrai 1987 m. ir vyresni,
  • V-40: vyrai 1977 m. ir vyresni,
  • V-50: vyrai 1967 m. ir vyresni,

*Jeigu grupėje susirenka mažiau, nei 5 dalyviai, grupė sujungiama su stipresne grupe.

Varžybų informacija ir registracija:  MTBF žiemos krosas 2017. 

Palikti komentarą